Szüret

A tavalyi évhez hasonlóan idén is tartottunk szüretet az oviban. Sajnos, olyan sok jó és szép kép nem készült, mint tavaly, hiszen idén nem jött külön fotós, de igyekeztem megörökíteni a pillanatokat. Az idén a már hagyományosnak mondható volt a program: tízórai után szőlő szemezés (evés), préselés ill. éneklés és körjátékok (természetesen a szürethez kapcsolódóan). Közben Timi néni felügyelete alatt zajlott a bográcsozás, és a végeredmény, a csirkepaprikás isteni lett! Rétesben sem volt hiány! A túrós-szőlős rétest nem csak enni, hanem készíteni is nagyon szerették, főleg a lányok:-) Legvégén a szokatlanul meleg napon, kimelegedve, kifáradva a ház árnyékában elfogyasztottuk az ebédet, majd egy hatalmas alvásra került sor!
Ízelítőül pár kép:

Megjegyzések

  • Még senki sem írt megjegyzést. Legyél te az első!

Mit szólsz?

Engedélyezett XHTML tag-ek: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>