Itt a farsang, áll a bál…

Itt a farsang, áll a bál,
keringőzik a kanál,
Csárdást jár a habverő,
bokázik a máktörő.

Dirreg, durrog a mozsár,
táncosra vár a kosár.
A kávészem int neki,
míg az örlő pergeti.

Heje-huja vigalom!
Habos fánk a jutalom
Mákos patkó, babkávé,
ez aztán a parádé.

Gazdag Erzsi: Itt a farsang

A február hónap legnagyobb eseménye a farsang volt. Sajnos, sokan betegek voltak, de akik részt vettek a mókán, remekül érezték magukat! Egy meglepetésvendégünk is volt: Zoli bohóc, aki különböző trükkökkel kápráztatta el a nagyérdeműt, majd sok-sok lufiállatkát hajtogatott a gyermekek legnagyobb örömére!

3 megjegyzés

 • Halihó!

  Időnként benézek ebbe az aranyos blogba, mert itt mindig jókedvem lesz. Köszönöm, és azt is, hogy bejegyezted a fenti verset Gazdag Erzsitől. Napok óta ez a vers járt az eszemben, és mindig elakadtam. Most elénekeltem csak úgy magamnak, mert a 20 hónaposkám már horpizik. Majd holnap megkapja a magáét…:-)

  Az ovihoz pedig gratulálok, és kitartást kívánok a munkához, mindenhez!

  Márti (Bonyhád)

 • Kedves Márti!
  Örülök, hogy ide-ide látogatsz! Nem messze Bonyhádtól van a szülőfalum, már csak ezért is örömmel olvastam soraidat!
  A 20 hónaposnak és Neked is jó egészséget kívánok, hiszen az a legfontosabb!
  Várunk vissza szeretettel!
  Üdvözlettel,
  Tünde

 • Kedves Tünde!

  Nagyon szépen köszönöm Milánkám nevében is kedves soraid! Örülök és büszke vagyok, hogy a környékünkről ilyen ügyes, tehetséges emberek származnak.:-) Be is írom a képzeletbeli aranykönyvbe a szekszárdi kékfrankos és Lázár Ervin neve mellé, hogy “kerekerdős” Tünde, szerintem nagyon jó társaság!:o)

  Üdvözlettel: Márti

Mit szólsz?

Engedélyezett XHTML tag-ek: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>