Dzsánki

Dzsánki, a junk food hazai becézett alakja. Szomorú tény, de a gyorséttermek terjedésének (persze nem szeretném csak rájuk kenni!) is köszönhetően, egyre nagyobb probléma hazánkabn is a gyermekkori elhízás, a hiperaktivitás, mind több a figyelemzavaros kisgyerek. Pedig sokszor elég, ha az étlezésünkből kiiktatjuk a készételek és nem járunk gyorséttermekbe….

Íme egy tanulmány:

78 féle adalékanyagot tartalmaz egyetlen, a gyerekek körében is rendkívül népszerű gyorséttermi menü – állítja a The Independent című brit napilap elemzésében. Az 578 alkalommal végzett mintavétel elemzése szerint a legnépszerűbb hamburgercég legnagyobb menüje tartalmaz 78 mesterséges adalékot, azaz „fogásonként” átlagosan hét „E” található az ételsorban.

Habár a cég állítása szerint a húspogácsa színtiszta darált marhahús, a zsemle, a sajt és a szószok már közel sem ennyire természetes eredetűek.

A Big Mac-szendvics ezért 18, a sajtburger 17 élelmiszeripari „műanyagot” tartalmazott. Valamiféle adalékot pedig gyakorlatilag az étterem teljes választéka tartalmaz – beleértve a grillezett csirkemellet és a salátákat is.

Egyes szakemberek szerint néhány adalék mellékhatása lehet nehézlégzés és fejfájás. A Big Mac és a sajtburger – a vizsgálat szerint – olyan tartósítószert tartalmaz, amelyről megállapították, hogy súlyosbítja a hiperaktív gyerekek tüneteit, hasonlóan a cég 1250 brit éttermében árusított desszertek és üdítőitalok színezékeihez. Holott a vállalat – éppen az fogyasztóvédők kampányának hatására – azt állította, hogy csökkenti termékeiben az E-számú adalékokat. A napilap tanulmánya ennek éppen az ellenkezőjét látszott bizonyítani: az elmúlt év során a felhasznált adalékok inkább szaporodtak, mint csökkentek.

A közelmúltban a McDonald’s elleni számos vád - sokan szinte az elhízás egyik fő okozójaként emlegették – miatt több „egészséges” étel került a kínálatba, mint például a saláta és az ásványvíz; valamint ekkor vezették be a „legfrissebb alapanyagokból készült” szlogent is.

A vállalat brit csoportja nem volt hajlandó nyilatkozni az adalékanyagokról a The Independentnek. A lap tesztje szerint azonban a brit kínálatban csak a gyümölcsös táska, a tea és a nyers répa mentes a hozzáadott anyagoktól. Ellenben a lapkasajt savanyúságot szabályozó anyagot tartalmaz, a bacon(szalonna) aszkorbinsavat és nitrites sót, amelyet máskülönben műtrágyák és robbanóanyagok gyártására használnak.

A Southamptoni Egyetem kutatói szerint bizonyos adalékok hozzájárulhatnak a gyermekek figyelemzavaros tünetegyüttesének súlyosbodásához. Az általuk vizsgált anyagok közül a gyorsétteremlánc az E110-es és E104-es sárga, az E124-es vörös ételszínezékeket, valamint a nátrium-benzoátot (E211) használja.

A McDonald’s közleményében kijelentette, hogy igyekszik megszabadulni a tartósítószerektől, s hogy a southamptoni kutatás vegyszerei közül csak a nátrium-benzoát mutatható ki a burgerekben, az is kizárólag a savanyúságban. Ezenkívül hangsúlyozták, hogy beszállítóikat ösztönzik az adalékanyagok használatának csökkentésére „ahol lehet”.

A cég honlapján biztosítja a fogyasztókat, hogy az új termékek nem tartalmaznak nátrium-benzoátot és színezékeket. A The Independent 2007 szeptemberi első vizsgálata azonban 568 különféle adalékanyagot talált a McDonald”s termékeiben. Októberben pedig ez a szám már 578-ra emelkedett.
Forrás: MTI és Gabojsza barátnőm remek gasztro-blogja

Dávid második születésnapja

Dávid október 9-én betöltötte a második életévét! Ajándékba cukormentes babatortát és nagy kedvencét egy autót kapott az ovitól.

Szüret az oviban

A múlt héten lezajlott az első szüret az oviban. Szőlőt szemeztünk, szemeket nyomkodtunk, préseltünk, sok mustot ittunk. Mindeközben az udvaron a bográcsban elkészült a gombás csirkepaprikás, amihez szőlős-túrós és szőlős-diós réteseket is készítettünk. A sok-sok élménytől az Erdőlakók nagyon elfáradtak és nagyot aludtak a jól végzett munka és a finom ebéd belapátolása után.
Képes beszámoló:

A fotókat Nagyapáti István készítette.